Zobacz kim jesteśmy

TeleSERCE tworzą trzy organizacje pozarządowe

Kampanię TeleSERCE tworzą trzy niezależne organizacje non-profit.  Dwa stowarzyszenia pacjentów  z chorobami sercowo-naczyniowymi oraz jedna fundacja skupiająca swoje działania na technologiach w e-zdrowiu. Połączyliśmy siły w celu promowania i edukowania pacjentów oraz ich rodzin w nowych technologiach dla chorób sercowo – naczyniowych. Nasze organizacje posiadają różne kompetencje, wiedzę oraz działamy w innych obszarach. Tworząc TeleSERCE przyświecał nam jeden cel – aby powstało miejsce, w którym dzielimy się naszymi doświadczeniami oraz promujemy e-zdrowie na rzecz pacjentów z chorobami kardiologicznymi.

NSPacjenci.pl

Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca z siedzibą w Poznaniu (woj. Wielkopolskie)

EcoSerce.pl

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce” z siedzibą w Miłość (woj. Śląskie)

LEKARZE, PACJENCI i SPEJALIŚCI

Nasz zespół

Kampanię TeleSerce tworzą osoby zaangażowane w działalność społeczną. Są wśród nas lekarze, naukowcy, pacjenci, oraz specjaliści nowych technologii medycznych.

Agnieszka Wołczenko

Prezes Zarządu Stowarzyszenia "ECOSERCE"
prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce. Aktywna działaczka społeczna, od lat zaangażowana w debatę publiczną na temat sytuacji pacjentów kardiologicznych. Uczestniczka licznych konferencji i debat poświęconych sytuacji pacjentów ze schorzeniami serca i układu krążenia, w tym również posiedzeń komisji i zespołów parlamentarnych z obszaru ochrony zdrowia. Pacjentka kardiologiczna po bardzo poważnych przejściach zdrowotnych.

dr n. med. Marta Kałużna – Oleksy

Lekarz Kardiolog
Współzałożycielka i prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca. Lekarz kardiolog, autorka i współautorka prac naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz wystąpień na konferencjach naukowych. Członek polskich i zagranicznych towarzystw z zakresu kardiologii w tym PTK oraz ESC.

Maciej Klaczyński

Prezes Zarządu Fundacji eZdrowie
Fundator i prezes zarządu Fundacji eZdrowie. Odpowiada za kierunki rozwoju fundacji oraz rozpoznawanie nowych rozwiązań technologicznych w obszarze tematyki kardiologicznej i demencji u osób starszych. Od 2018 roku związany z obszarem NGO.

lek. Magdalena Dudek

Lekarz
Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca. Aktualnie odbywa szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie kardiologii. W codziennej praktyce zajmuje się przede wszystkim pacjentami z niewydolnością serca. Jest w trakcie studiów doktoranckich, dotyczących niewydolności serca, na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

HISTORIA I WIZJA PRZYSZŁOŚCI

TeleSerce.com

2025
2025

Wizja kampanii TeleSerce - działamy długofalowo!

Naszą wizją jest popularyzacja nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia oraz monitorowania pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi. mZdrowie (mHealth) oraz eZdrowie (eHealth) są obszarami, w których powstają setki nowych, technologicznych rozwiązań każdego roku - zarówno na świecie jak i w Polsce. Naszym zadaniem jest promowanie rozwiązań, które w realny sposób przyczynią się bezpośrednio do ochrony życia oraz do zwiększenia poziomu jakości życia Polaków z chorobami kardiologicznymi.

2021
Luty 2021 - uruchamiamy Ogólnopolską Kampanię Społeczną "TeleSerce" 2021

Luty 2021 - uruchamiamy Ogólnopolską Kampanię Społeczną "TeleSerce"

Jesteśmy dumni, że nasza wspólna wizja, zapoczątkowana jeszcze w 2020 roku, ujrzała światło dzienne z dniem 9 lutego 2021 roku.

Luty 2021 - uruchamiamy Ogólnopolską Kampanię Społeczną "TeleSerce"
2020
powołanie Fundacji eZdrowie 2020

powołanie Fundacji eZdrowie

W „Fundacji eZdrowie” wierzymy, że rozwiązania teleinformatyczne (ICT) w opiece nad pacjentem są ogromną szansą na poprawę jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych i opiekuńczych. Jednocześnie stanowią jedno z największych wyzwań XXI wieku. Misją Fundacji jest pobudzanie do nieustannego rozwoju rynku e-zdrowia, poprzez skuteczną edukację oraz projektowanie programów zdrowotnych z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań nauki i techniki

powołanie Fundacji eZdrowie
2018
powołanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń "EcoSerce" 2018

powołanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń "EcoSerce"

Stowarzyszenie EcoSerce to ogólnopolska organizacja stworzona przez i dla pacjentów kardiologicznych. Stowarzyszenie EcoSerce powstało w listopadzie 2018 roku, jednak liderzy organizacji już od kilku lat działają na rzecz pacjentów kardiologicznych, monitorując zmiany w służbie zdrowia i odpowiednio na nie reagując. Działania Stowarzyszenia koncentrują się na wspieraniu pacjentów kardiologicznych poprzez organizację debat i konferencji, warsztatów w małych i większych miejscowościach oraz kampaniach informacyjnych i edukacyjnych.

powołanie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń "EcoSerce"
2018
powołanie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca 2018

powołanie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca

Stowarzyszenie jest formalną grupą wsparcia dla chorych na niewydolność serca i ich rodzin, przyjaciół oraz wszystkich tych, którzy takiego wsparcia oczekują lub takim wsparciem chcą być dla innych. Jesteśmy grupą pacjentów z niewydolnością serca i wspólnie z naszymi rodzinami, przyjaciółmi, lekarzami oraz osobami, które się nami opiekują stworzyliśmy Polskie Stowarzyszenie Osób z Niewydolnością Serca. Nasza choroba jest stanem przewlekłym i przez wiele lat musimy się z nią borykać. W naszym codziennym życiu bardzo ważne jest aby mieć wsparcie, które pomaga przetrwać trudne chwile. Chcemy przybliżać wiedzę na temat niewydolności serca, która staje się epidemią XXI wieku. Mamy nadzieję, że będziemy wsparciem dla wielu osób. Nasze Stowarzyszenie angażuje się w wiele akcji społeczno-edukacyjnych. Jest współorganizatorem cyklicznych konferecncji dla pacjentów Forum Serce Pacjenta, którę są inicjatywą Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Obecnie porowadzi program edukacyjny w tematyce niewydolności serca, do którego chętnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

powołanie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca